Kredyt lub pożyczka, najważniejsze różnice jakie tutaj mogą występować.

Jeśli chodzi o pożyczanie pieniędzy to tak naprawdę w takiej sytuacji nie można mówić o niczym nagannym. Jedyny warunek jaki musi być tutaj spełniony dotyczy oczywiście kierowania się zdrowym rozsądkiem.

Jeśli chodzi o decyzje dotyczącą wzięcia kredytu najważniejsza rzecz dotyczy analizy ,,za” oraz ,,przeciw”, przy jej wykorzystaniu uda się zrealizować swoje najbardziej ukryte pragnienia dotyczące zakupy mieszkania, samochodu, wymarzonego sprzętu AGD. Przed tym jednak należy w pewnym stopniu poznać charakterystykę dwóch pojęć, a chodzi tutaj oczywiście o pożyczkę oraz kredyt.

Drugi termin dotyczy oczywiście środków pieniężnych jaka instytucja np. Bank lub SKOK może zobowiązać się oddać do dyspozycji kredytobiorcy na czas zdefiniowany w umowie, a warunek jaki tutaj winien zostać spełniony dotyczy oczywiście spłaty warz z odsetkami jakie można zdefiniować w umowie. Klient otrzyma kredyt w tym przypadku gdy jednostka finansowa w sposób pomyślny zweryfikuje zdolność kredytową. W praktyce znaczy to tyle iż będzie się mieć szansę na comiesięczną spłatę rat. Dość często klient może wydać wniosek o wartości 5 tys. zł, a otrzymać jedynie 10 tys. zł.

Kolejna rzecz w tym przypadku dotyczy oczywiście pożyczki. Jeśli chodzi o nią to jej wykorzystanie dotyczy oczywiście zamiennego określenia w odniesieniu do kredytu. Z prawnego punktu widzenia ta sytuacja jest zdecydowanie inna. Pożyczka w takiej sytuacji może zostać uregulowana przepisami dotyczącymi Kodeksu cywilnego, a jeśli chodzi o osobę udzielającą pożyczkę warto powiedzieć o tym iż instytucja jest właścicielem pieniędzy. Najbardziej istotne parametry o jakich w tym przypadku warto powiedzieć będą dotyczyć oczywiście takich rzeczy jak m.in. prawa udzielania, terminu zwrotu/spłaty, koszt udzielania, własność kapitału przekazanego oraz typu umowy. Decyzja o tym kto będzie mógł udzielić kredytu dotyczy oczywiście Banku oraz Skoku, w odniesieniu do pożyczki należy powiedzieć o tych dwóch instytucjach gospodarczych, a także o osobach fizycznych, prawnych oraz innych instytucjach. Czas zwrotu/spłaty w przypadku kredytu za każdym razem musi zostać określony, a w przypadku pożyczki ta sytuacja nie jest potrzebna.

xd5nnr środa, 12 kwiecień 2017 - 10:50 am | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , ,