Czas na finansowe porządki!

Czy masz za sobą wiosenne porządki? Nie zapomnij również uporządkować swoich oszczędności! Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby uzyskać finansowy porządek. Zacznij już teraz oszczędzać! Chodzi nie tylko o lokaty bankowe, powinieneś także ustalić swój cel oszczędnościowy.

Zatem.

Zacznij od ustalenia celu oszczędnościowego. Powinien być mierzalny, osiągalny, realistyczny i terminowy. Możesz czuć się zbyt ambitny i ustawić cel o bardzo wysokich oszczędnościach, ale sam wtedy doprowadzisz się do porażki. Decydując się na cel oszczędnościowy, pomyśl o konkretnym zakupie, który można zrealizować w ciągu 12 miesięcy. Cel powinien wymagać samodyscypliny i trochę poświęcenia, jeśli chodzi o wydatki (jest to cel w końcu), ale nie powinieneś przekraczać normy. Następnie znajdź znajomego lub członka rodziny, który może sprawić, że będziesz odpowiedzialny lub napisz cel w miejscu, gdzie będziesz go widział codziennie, podobnie jak planista.

Wybierz rachunek oszczędnościowy

Bądź ostrożny, jeśli oszczędzasz. Rachunki oszczędnościowe różnią się w dużym stopniu w odniesieniu do odsetek, opłat i minimalnych sald, dzięki czemu mogą ci pomóc liczne badania, jeśli chodzi o znalezienie idealnych lokat bankowych dla siebie. Rozważ dodatkowe opłaty, takie jak miesięczna opłata za usługi i opłaty bankowe.

Chociaż stopa procentowa może wydawać się minimalna na początku, to będzie lepiej. I każdy mały kawałek liczy się, kiedy oszczędzasz w kierunku określonego celu. Sprawdź też banki internetowe -rachunki oszczędnościowe online mają czasem wyższe stopy procentowe.

Porównaj konta oszczędnościowe, aby znaleźć właściwy dla siebie.

Możesz nie mieć w sobie tyle samodyscypliny, aby co miesiąc oszczędzać część swojego wynagrodzenia. Zrób więc to automatycznie. Banki często oferują bezpłatne usługi, które co miesiąc przekażą stałą kwotę pieniędzy z czeku na lokaty bankowe. Zadbaj też o utworzenie funduszu nadzwyczajnego

Chociaż Twoje konto oszczędnościowe może podwoić się jako fundusz to jeśli jesteś bardzo doświadczony w kwestii oszczędzania, pewnie masz fundusz poświęcony wyłącznie sytuacjom kryzysowym. Twoje konto oszczędnościowe może być związane z dużymi zakupami – np. z zaliczką na dom lub samochód - ale nie należy dotykać pieniędzy ze swojego funduszu na wypadek sytuacji nadzwyczajnych, chyba że istnieje sytuacja nagłego wypadku.

xd5nnr środa, 21 czerwiec 2017 - 09:39 am | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , , ,