Kwota kredytu 100 000 zł na okres 24 miesiące w Banku Citi Handlowym.

Kilka słów o Banku Citi Handlowym.

Bank Citi Handlowy jest bankiem komercyjnym jakiego główna siedziba znajduje się w Warszawie. Obecnie zajmuje on dziesiąte miejsce jeśli weźmiemy pod uwagę największe banki w Polsce patrząc na wartość ich aktywów. Citi Handlowy zajmuje osiemnaste miejsce pod względem placówek. Ma w swojej ofercie wiele ciekawych propozycji kredytów i pożyczek. Bank rozwija się i stara się sprostać wymaganiom najbardziej wymagającym klientom. Stara się tak przygotować oferty, aby jak najwięcej osób miało możliwość z nich skorzystać.

Bierzemy bardzo duży kredyt, na mały okres kredytowania.

Sprawdźmy jak będzie wyglądał kredyt gotówkowy w Banku Citi Handlowym, przy założeniu, że kwota kredytu to 100 tysięcy złotych, a kredyt chcemy spłacić bardzo szybko, bo w dwa lata. Zaznaczmy, że kredyt będziemy spłacać w równych ratach. Sprawdzimy to dla pożyczki gotówkowej online dla nowych Klientów jaką oferuje Bank Citi Handlowy. Wszystkie raty jakie będziemy spłacać będą po 4606 złotych. Wysokość RRSO jest dosyć niska i wynosi nieco ponad 10%. Za udzielenie kredytu bank naliczy nam prowizję w wysokości 11%, zaś oprocentowanie nominalne kredytu jest nieco niższe i wynosi 4,99% w skali roku. Patrząc na wysokość prowizji jest ona dosyć duża i w znaczący sposób powiększy koszta związane z naszym kredytem. Zawsze trzeba patrzeć nie tylko na oprocentowanie kredytu, ale również na wysokość RRSO i na wysokość prowizji i opłaty przygotowawczej.

Kredyt jest oprocentowany według zmiennej stopy procentowej. Na oprocentowanie kredytu może mieć wpływ wiele czynników. Jest ono uzależnione między innymi od tego jaka będzie kwota tego kredytu jak również na ile rat ten kredyt zostanie rozłożony. Tytułem prowizji od naszego kredytu zapłacimy okrągłe 5 tysięcy złotych. Nie ma obowiązku ubezpieczenia kredytu, ale można to zrobić. Kredytobiorca ma możliwość skorzystania z opcji ubezpieczenie Standardowego, które stanowi 1,6% kwoty kredytu netto, z ubezpieczenia plus, które jest już droższe i kosztuje 3,2% kwoty kredytu netto, lub z pakietu Premium, gdzie ubezpieczenie kosztuje 4,1% kwoty kredytu netto. Wartość odsetek jakie kredytobiorca będzie musiał wpłacić do banku przez cały okres kredytowania to kwota 5545 złotych. Całkowita kwota do spłaty to łącznie 110 545 złotych. Jak widać koszta kredytu nie są bardzo wygórowane, ale przez to, że niski jest okres kredytowania. Z całą pewnością, jeżeli kredytobiorca by tą samą kwotę kredytu rozłożył na dłuższy okres, powiedzmy na okres 120 miesięcy z całą pewnością taki kredyt byłby o wiele kosztowniejszy.

xd5nnr piątek, 15 grudzień 2017 - 12:04 pm | | Domyślne