Czy warto wziąć kredyt konsolidacyjny

Bardzo często zdarza się tak, że nasz domowy budżet ręcz ugina się pod ciężarem różnych kredytów. Co więcej czasami nawet zapominamy o tym którą ratę kiedy musimy zapłacić. Jak się okazuje banki znalazły na to sposób. Rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny. A zatem, jeżeli tylko nie dajemy sobie rady ze spłatą naszych kredytów, a banki nie zgadzają się na zmianę harmonogramu spłaty, jedynym rozwiązaniem może się okazać konsolidacja kredytów. Zanim jednak zdecydujemy się na podjęcie takiej decyzji pamiętajmy o tym, aby dokładnie sprawdzić każdą ofertę i co więcej nie dajmy się zaciągnąć w żadną pułapkę.

Kredyt konsolidacyjny idealny jest dla osób które mają problemy ze spłatą zadłużenia i raty przygniatają nasz domowy budżet i coraz trudniej jest nam związać koniec z końcem. Jeżeli tylko dokładnie zapoznamy się ze wszystkimi cechami kredyt konsolidacyjnego. Co prawda konsolidacja z pewnością nie odmieni naszej sytuacji finansowej jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ale z pewnością może okazać się dla nas pewnego rodzaju kołem ratunkowym. A zatem co powinniśmy zrobić w sytuacji kiedy z powodu rosnących odsetek od zaciągniętych kredytów zaczyna nam brakować pieniędzy na życie?

Negocjuj z bankiem bądź też konsoliduj

Jedną z najgorszych dróg jaką możemy obrać będzie to, jeżeli całkowicie przestaniemy spłacać raty kredytów. W takiej sytuacji bank nie tylko straci do nas zaufanie, ale również na długie lata możemy zostać odcięci od możliwości pożyczenia pieniędzy z banku. W chwili kiedy mamy problem ze spłatą rat kredytu powinniśmy w pierwszym kroku podjąć próbę negocjacji z bankiem bądź też bank z nami. Bank z pewnością nie będzie miał na celu doprowadzić nas do bankructwa ponieważ w jego interesie jest to abyśmy spłacali zaciągnięte u niego zadłużenie, więc zapewne bank przychyl się do naszej prośby. Może się wówczas zgodzić na prolongatę spłat o kilka miesięcy bądź też ich rozłożenie na większą liczbę rat, dzięki temu rata miesięczna będzie z pewnością niższa. Jeżeli jednak banki nie chcą rozmawiać z nami o zmianie harmonogramu, może się okazać że jedynym wyjściem będzie da nas konsolidacja

Co to jest kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny to taki który z pewnością pomoże osobom zadłużonym, spłacających kredyt w kilku bankach i skupić spłatę kredytu w jednej racie i dzięki temu będą one niższe. Bank obejmie wspólnym kredytem wszystkie dotychczas zaciągnięte kredyty np.. kredyt hipoteczny, gotówkowy, a nawet limity na kartach kredytowych oraz kredyty samochodowe. Różnica po konsolidacji może być na tyle duża że rata powinna spaść w stosunku do sumy dotychczasowych obciążeń. Nawet z bardzo dużym zadłużeniem mamy szansę na konsolidację, większość banków poluźniła nieco zasady pożyczania pieniędzy, a dotyczy to przede wszystkim kredytów konsolidacyjnych które dotyczą przede wszystkim osób których sytuacja finansowa jest nieciekawa.

xd5nnr poniedziałek, 16 kwiecień 2018 - 11:45 am | | Domyślne