Banki komercyjne udzielające kredytów.

ING Bank Śląski SA.

ING Bank Śląski SA w skrócie ING BSK jest jednym z banków komercyjnych działających w Polsce jakiego siedziba główna znajduje się przy ulicy Sokolskiej w Katowicach. Bank zajmuje się świadczeniem usług bankowych zarówno dla klienta indywidualnego jak również dla firm i instytucji. Obecnie bank znajduje się na czwartym miejscu w Polsce biorąc pod uwagę wartość jego aktywów. Pod względem ilości placówek bank zajmuje zaszczytne 8 miejsce. Został założony w 1988 roku. Prezesem banku jest obecnie Brunon Bartkiewicz. Kapitał własny banku przekracza 130 mln złotych. Większa część akcji banku bo 75% należy do ING Bank. Aviva Otwarty Fundusz Emerytalny posiada nieco ponad 6% akcji, a prawie 19% akcji należy do inwestorów giełdowych. Od banku zależne są takie spółki jak ING ABL Polska SA, ING Lease, ING Commercial Finance Polska, ING Usługi dla Biznesu, Nowe Usługi SA oraz Solver Sp zoo. Bank prowadzi również dwie fundacje korporacyjne do jakich zaliczymy Fundację Sztuki Polskiej ING oraz Fundację ING Dzieciom. Jest to jeden z bardziej znanych banków w Polsce jaki cieszy się dobrą opinią wśród klientów i ma wiele ciekawych ofert kredytów gotówkowych.

Bank Millennium.

Kolejnym z banków komercyjnych jakie mamy w Polsce jest Bank Millennium SA. Siedziba banku znajduje się w Warszawie. Pod względem wartości aktywów bank zajmuje w Polsce siódme miejsce. Został założony w 1989 roku. Prezesem Banku jest Joao Bras Jorge. Kapitał własny banku wynosi ponad 7 772 mln złotych. Grupę Banku Millennium tworzy Millennium Leasing zajmujący się działalnością leasingową, Millennium Dom Maklerski zajmujący się działalnością brokerską, Millennium Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych zajmujący się jak łatwo się domyślić funduszami inwestycyjnymi, Millennium Goodie i Fundacja Banku Millennium.

Bank Handlowy w Warszawie.

Bank Handlowy w Warszawie również zaliczamy do grona banków komercyjnych. Obecnie działa on pod marką Citi Handlowy. Pod względem wartości aktywów w Polsce bank zajmuje dziesiąte miejsce. Założono go w 1870 roku. Siedziba główna znajduje się w Warszawie przy ulicy Senatorskiej. Prezesem banku jest Sławomir Sikora. Bank można zaliczyć również do banków uniwersalnych o charakterze inwestycyjnym. Kapitał własny banku przekracza 522 000 000 złotych. Można znaleźć jego akcje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem BHW. Bank Handlowy ma wiele ciekawych ofert kredytów gotówkowych. Można znaleźć bardzo przystępne zobowiązania jakie można spłacić na bardzo przystępnych warunkach.

xd5nnr wtorek, 15 styczeń 2019 - 11:50 am | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , , ,