Kredyt gotówkowy dla firm i dla osób fizycznych

Dostępne na rynku kredyty gotówkowe cechuje różne oprocentowanie i różne koszty związane z jego utrzymaniem, większość z nich znajdzesz na NiskaRata.org. Są one produktami bankowymi i tylko przez nie mogą być w świetle prawa udzielane. Otrzymaną w wyniku zaciągnięcia kredytu kwotę możemy spożytkować w dowolny sposób. Choć dochodzi do sytuacji, w których bank prosi klienta aby określił na jaki cel potrzebuje gotówkę, jednak i tak nie ma to najmniejszego wpływu na finalną decyzję dotyczącą udzielenia kredytu. Kredyty gotówkowe przysługują wszystkim, którzy okażą się w banku dokumentem ujawniającym kwotę zarobków. Im wyższa, tym większe prawdopodobieństwo, że wnioskowana gotówka znajdzie się na naszym koncie w oczekiwanej przez nas kwocie. Jest to sygnał dla banku, że nie powinien martwić się o regularne wpłaty wymaganych rat i narosłych odsetek. Dziś wielu klientów korzysta z tego typu rozwiązań, gdyż są one przede wszystkim bezpieczne i pozwalają na stosunkowo szybkie zdobycie wymaganej kwoty. Kredyty gotówkowe dostępne na rynku możemy podzielić na te przeznaczone dla klientów indywidualnych jak również dla firm i przedsiębiorstw. Klienci indywidualni bardzo często wnioskują o kwoty, które pozwolą im spełnić marzenia o wakacjach w ciepłych krajach, lub wymianie mebli czy auta na nowe. Są i tacy, którzy starają się uzyskać fundusze potrzebne na zakup nowego domu czy mieszkania. W przypadku firm i przedsiębiorstw, właściciele ubiegają się o kredyty mające na celu zakup nowego sprzętu, który pozwoli na dalszy rozwój przedsiębiorstwa, lub wyposażenie biura czy remont siedziby.

Wiele rodzajów kredytowania ułatwia wybór

Kredyty gotówkowe dostępne na rynku możemy podzielić na kilka rodzajów kredytowania. Należą do nich przede wszystkim kredyty konsumpcyjne. Charakterystyczne dla nich jest to, że otrzymaną kwotę możemy przeznaczyć na zakup szeroko pojętych dóbr konsumpcyjnych. Są również kredyty na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym. Dzięki nim mamy możliwość wypłaty większej ilości pieniędzy z rachunku bankowego, niż kwota, którą posiadamy aktualnie na koncie. Jednak i w tym przypadku obowiązuje oczywiście ustalony przez bank limit wypłat. Kredyt taki nazywany jest fachowo kredytem odnawialnym. Polega na tym, że każda przekazana przez nas kwota automatycznie zmniejsza stan zadłużenia. To rozwiązanie pozwala na wykorzystanie limitu od nowa.

Pożyczki i kredyty dla obcokrajowców

A co w przypadku obcokrajowców, dla których kredyty gotówkowe czy pożyczki w Polsce mogą wydać się nieosiągalne? Nic bardziej mylnego. Aby móc uzyskać możliwość otrzymania kredytu, muszą przejść nieco inne procedury niż obywatele naszego kraju, dotyczy to przede wszystkim dokumentów związanych z finansami. Stąd większość z nich ubiega się o pożyczki, które są dużo łatwiejsze do uzyskania i w odróżnieniu od kredytu nie wymagają spełnienia aż tylu formalności. Aby wniosek kredytowy w banku został rozpatrzony pozytywnie, każdy obcokrajowiec powinien przede wszystkim okazać się aktualnym paszportem oraz kartą stałego pobytu, która została wydana na nie mniej niż rok. Może być również zaświadczenie o jego rejestracji na terenie Polski. Konieczne może okazać się również przedstawienie dokumentu zaświadczającego pozwolenie na pracę w naszym kraju. Zasada ta jednak dotyczy przede wszystkim obywateli nie zamieszkujących na co dzień terenów należących do Unii Europejskiej. Obywatele Polski mają o tyle ułatwione zadanie, że w większości przypadków do załatwienia wszelkich formalności wystarczy dowód osobisty. Stąd dużo większą popularnością wśród przyjezdnych cieszą się parabanki. Choć nie wymagają aż tylu dokumentów, to jednak oprocentowanie zobowiązania jest tam dużo wyższe niż w banku.

xd5nnr wtorek, 14 maj 2019 - 11:55 am | | Domyślne