Świat bankowych procedur

Dzisiaj praktycznie każdy człowiek ma za sobą jakieś doświadczenia z załatwiania spraw w urzędach i bankach. Wszędzie tam, gdzie obowiązują liczne procedury i regulaminy, czasami trudno jest się odnaleźć przeciętnemu człowiekowi. Już same wnioski kredytowe bywają dla klientów dość skomplikowane, więc wielu klientów banków nie wyobraża sobie podpisania jakiejkolwiek umowy w formie elektronicznej, bez wizyty w placówce i długiej rozmowy z pracownikiem. Rośnie jednak liczba klientów, którzy posiadają nowoczesne telefony z dostępem do Internetu i chętnie wykorzystują bankowość elektroniczną, spłacają swoje raty jednym kliknięciem czy potwierdzeniem na ekranie tabletu czy smartfona. Dzięki temu młodzi klienci mają znacznie lepszą kontrolę nad własnymi finansami i stały kontakt z bankiem - także w środku nocy i weekendy. Wejdź sprawdzić pożyczki gotówkowe najlepsze oferty w sieci.

Gdy pojawiają się problemy

Podczas wstępnego weryfikowania wniosku kredytowego klienta bank bardzo szybko sprawdza jego historię kredytową i ustala, czy nie jest on aktualnie windykowany lub w jakiś inny sposób zagrożony utratą płynności finansowej. Następnie weryfikuje się jego zatrudnienie i miesięczne przychody, w celu sprawdzenia, czy proponowana przez bank rata miesięczna kredytu nie będzie dla niego zbyt wysoka. Niestety nie zawsze udaje się pozytywnie przejść ten etap i czasami kredytobiorca już po piętnastu minutach wie, że absolutnie nie ma najmniejszych szans na przekonanie banku do udzielenia mu wnioskowanego wsparcia finansowego. Są jednak i takie sytuacje, w których bank jest w stanie spojrzeć przychylnym okiem na ryzykownego klienta, jeśli ten wykona jedną z dwóch najpopularniejszych czynności.

Przekonanie banku do siebie

Aby przekonać bank do swojej wizji pomimo początkowego braku zainteresowania, można posłużyć się jedną z dwóch możliwości. Pierwsza to znalezienie kogoś o znacznie lepszej sytuacji finansowej, kto podpisze poręczenie bankowe danego kredytu i w ten sposób utwierdzi bankiera w przekonaniu, że kredytobiorca jest godny zaufania i będzie miał wsparcie. Druga możliwość, zakładająca jednak posiadanie już jakiegoś kapitału czy majątku, to wkład własny - szczególnie popularny przy kredytach hipotecznych. Dysponując pewną częścią potrzebnej do kupna mieszkania kwoty, znacznie łatwiej można pozyskać brakującą kwotę od banku. Bank wykorzystuje wtedy dokonaną przedpłatę klienta jako formę początkowego zabezpieczenia dla całej umowy i zyskuje pewność, że klient jest zmotywowany do jej wypełnienia.

xd5nnr wtorek, 12 styczeń 2016 - 2:45 pm | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , , , ,