Jak tworzyć historię kredytową.

Historia kredytowa to bardzo ważny element naszego życia.

Do czego nam w ogóle historia kredytowa...

wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że za kredytowe grzechy młodości przyjdzie nam kiedyś odpowiedzieć. Według przeprowadzonych sondaży coraz więcej osób w wieku dwudziestu lat, decyduje się na kredyty gotówkowe w wysokości do 10 000 złotych. Co potem? Historia kredytowa może potoczyć się bardzo różnie. Wszystko zależy od tego w jaki sposób spłacamy nasz zaciągnięty kredyt gotówkowy. Aby była ona pozytywna, musimy płacić całe kwoty miesięcznej raty oraz robić to przede wszystkim terminowo. Banki nie skażą nas na negatywną historię jeśli trochę spóźnimy się ze spłaceniem raty, ale ciągłe niespłacanie na pewno dobrze nie wpłynie na naszą historię kredytową. A co jeśli mając lat 30 nasza historia kredytowa nie istnieje? O tym napiszemy za chwilę. Każdy zaciągnięty kredyt zapisany jest w naszej bankowej kartotece. Dzięki temu bank może bardzo szybko ocenić, czy jesteśmy klientem godnym zaufania. Zobaczmy zatem jak od początku dobrze zadbać o swój przyszły kredyt o który już za niedługo będziemy się starać, jeżeli jednak nie masz zbyt dobrej historii a potrzebujesz kredyt to odwiedź chwilówka bez bik na 17bankow.

Zaczynamy historię kredytową.

Początki kredytowania mogą wydać się skomplikowane. Zastanówmy się nad tym, czy kwota o którą się staramy nie jest dla nas zbyt wysoka. Czy nie mamy zagrożenia utraty pracy. Realne spojrzenie na sytuację pozwoli nam uniknąć w przyszłości wiele nieciekawych sytuacji. Jeśli mamy kilka kont bankowych, warto je pozamykać. Każde konto bankowe generuje dodatkowe koszta – opłata za prowadzenie konta, opłata za kartę płatniczą i debetową, karty kredytowe przypisane do konta. Historia kredytowa jest również bardzo ważna. Jeśli mamy na swoim koncie kilka kredytów, pomyślmy o ich szybszej spłacie lub konsolidacji (zamiana kilku kredytów na jeden, niżej oprocentowany). W ten sposób nasze szanse na pozyskanie kredytu gotówkowego stają się jeszcze większe lub w ogóle realne. Poradzenie sobie z zaczęciem kredytowania nie jest trudne. Wystarczy tylko trzymać się warunków umowy. Czy każdy w każdym wieku może liczyć na kredytowanie? Tutaj mamy do czynienia z bardzo różnymi sytuacjami, zatem nie można ogólnikowo stwierdzić czy w danej sytuacji będzie to możliwe, czy też nie. Wiemy już, że historia kredytowa jest ważna.

Brak historii kredytowej nie takim dobrym wyjściem.

Kredyt gotówkowy jest produktem numer jeden w bankowości, ale jest wiele osób, które unika kredytowania jak może. Okazuje się, że mając na metryce lat trzydzieści bez żadnego kredytu, bank nie będzie chciał z nami tak chętnie współpracować. Brak jakiejkolwiek historii kredytowej nie wpłynie dobrze na kredytowanie. W tym przypadku kredytobiorca będzie musiał poddać się normalnej procedurze, która opiera się na wielu dokumentach. Umowa o pracę w wielu takich przypadkach jest konieczna. Warto zatem raz na jakiś czas wziąć kredyt na małą kwotę, którą będziemy regularnie spłacać. Aparat fotograficzny, gadżet do samochodu? W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest to, aby mieć na swoim koncie chociaż kilka drobnych kredytów. Dzięki temu będziemy dla banku osobami godnymi zaufania. Jeśli nie chcemy mieć za kilkanaście lat problemu ze znalezieniem banku, który udzieli nam kredytu na cokolwiek, pomyślmy o kredytowaniu już dzisiaj. Jak widzimy brak kredytów nie zawsze jest dobry, a ich zbyt duża ilość może nas finansowo przytłoczyć. W taki sposób budujemy sobie historię kredytową, która pozwoli nam korzystać z usług bankowych.  Teraz pozostaje nam wybrać odpowiedni kredyt dla siebie.

xd5nnr wtorek, 08 marzec 2016 - 4:02 pm | | Domyślne